Basın toplantısı
06 ŞUBAT 2019 12:47
2759 kez okundu
HABERİ PAYLAŞ
Basın Sözcümüz Hasan Hüseyin Köksal ve Teknik Direktörümüz Fuat Çapa Açıklamalarda Bulundu

Basın Sözcümüz Hasan Hüseyin Köksal, Vali Hanefi Demirkol Tesislerin'de düzenlediği basın toplantısında, Denizlispor maçını hafta sonuna alınmasıyla igili gerekli girişimleri yaptıklarını ancak maçın gününde değişiklik olmadığını belirterek, "Bütün taraftarımız pazartesi günü bu zorlu mücadelede bizi yalnız bırakmayacağından eminiz." dedi.

Jesse'nin artık Eskişehirspor'da olduğunu aktaran Köksal, şöyle konuştu:

"Uzun uğraşlar sonunda Sırbistan Federasyonunun yazıyı ulaştırmasıyla aramıza katıldı. Yeni bir yönetim olarak Eskişehirspor'un daha iyi olması için uğraşıyoruz. Yeni kaynak bulmak için yönetim kurulu ve başkanımız çalışıyor. Zor dönemde başkanımıza ve yönetim kuruluna destek olanlara teşekkür ediyorum. Bu şehrin birlik ve beraberliği çok önemli. Eskişehirspor camiasının kenetlendiği bir döneme giriyoruz. Bu süreçte bizlere yardımcı olan sorunları açmamızda destek verenlere teşekkür ediyorum. Bu kentin birlik ve beraberliği, sıkıntıların yaşanmaması için gerekli destek verilmelidir. Eskişehirspor'u iyi günler bekliyor. Son 10 yılda kötü günler geçiren bir Eskişehirspor var. Hocamızın çırpınışlarının gördükten sonra yeni bir yönetim olarak gövdemizi koyduk. Artık, planlamalar yapıyoruz. Hocamızı destekleriyle yeniden yapılandırmalar yaptık."

Köksal, sezon sonuna kadar süreci sıkıntısız atlatacaklarını düşündüklerini anlatarak, "Çok güzel projelerimiz var. Eskişehirspor'a olan güven sorununu atlatıp, kentin yeniden kenetlenmesi için çalışacağız." diye konuştu.

"Helallik almadan bu sıkıntılardan kurtulamayız"

Teknik Direktörümüz Fuat Çapa da yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"llk devre bizim adımıza çok zor ve sancılı geçti. Kazançlı bir süreç de oldu. Yaşadığımız çilenin çok büyük getirileri oldu. Bunu gözardı edemeyiz. Bizim çocuklar artık belli bir seviyeye geldi. Çocukluktan çıkıp birey oldular. Bu büyük bir kazanç oldu. Şu anda Türk futboluna 12-13 yeni isim kazandırdık. Gençlerbirliği karşılaşması öncesinde '6 aydır özlenen tabloyu burada görmek insanı gururlandırıyor ve duygulandırıyor' dedim. Bu ligin iddialı takımlarından olacağımızı biliyorduk. Bunu Gençlerbirliği maçında gösterdik. Asıl görevimiz bundan sonra başlıyor. Kulübün ortamı ve şartları kolay değil. Bundan sonraki süreçte ilk etabı atlattık. Hedefimiz ligde kalmak değil. Bizim ligde kalacağızdan kimsenin şüphesi olmasın. Maç kazandıkça neler yapabileceğimize bakacağız. Eskişehirspor'un geleceğini nasıl kurtarırız onu planlamalıyız. Geleceğimizi gençler belirleyecek. Onlar bizim ilk tercihimiz olacaktır. Eskişehirspor'un kurtuluşu genç futbolcularla olacak. Emre Güral ve Berkay Dabanlı'nın bizden alacağı rakam alacaklarından düşecek. Sözleşmeleri yeniden yapılandırarak yüzde 30 gibi tasarruf sağladık."

Kardemir Karabükspor gibi önemli bir karşılaşmanın kendilerini beklediğini aktaran Çapa, "Kağıt üzerinde favori olsak da Kardemir Karabük maçı bizim için önemli. Oradan kazasız belasız dönecek olursak ondan sonraki 4 maç bizim ligdeki hedefimizi belirleyecek.  Kadromuz şu anda 35 kişiden oluşuyor. Bu kadar kadroyla çalışmak kolay değil. Buradaki bazı arkadaşlarımızı U-21'e göndereceğiz. Doğru bir yapılanmayla gerçekçi bir hedefimiz olmalıdır. Bu kulüpten gidenler helallik almadan bu sıkıntılardan kurtulamayız. İnsanların Eskişehirspor'a olan güvenini yeniden kazanmalıyız. Bu ortam oluşursa dünyanın her yerinden en iyi oyuncuyu Eskişehirspor'a getirebilirsiniz." ifadesini kullandı.

Haber Galeri
SOSYAL MEDYA