Kombine biletler ve biletleme konusunda basın toplantısı
24 TEMMUZ 2013 00:00
342 kez okundu
HABERİ PAYLAŞ

   Basın Sözcümüz Bekir Sıtkı Saraç ile Sosyal Hizmetlerden Sorumlu Asbaşkanımız Bahadır Ünalan bir basın toplantısı düzenledi.
   Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde yapılan basın toplantısında 24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışı'nın 105'inci Yıldönümünü unutmayan Bekir Sıtkı Saraç, tüm basın mensuplarının Basın Bayramı’nı kutladı. Bekir Sıtkı Saraç’ın ardından söz alan Sosyal Hizmetlerden Sorumlu Asbaşkan Bahadır Ünalan, sözlerine Basın Bayramını kutlayarak başladı.
   Ünalan, yeni yönetimde görev almasının ardından biletlerle ilgili çalışmalara başladıklarını belirterek, “İlk önce bundan önceki bilet satışını organize eden Aktif A.Ş.’ye bu güne kadar yaptıkları emeklerden dolayı buradan teşekkür etmek isterim. Bu kulübe onların da çok emeği vardır. Biz yönetim anlayışı çerçevesinde bu tür organizasyonlarda fiyat araştırması, seçenekler, şartları ön planda tutmak istedik. Bununla alakalı olarak seçimden sonra başlayan ve yaklaşık 20 gün süren bir araştırma dönemi geçti. Türkiye’deki tüm biletleme firmalarıyla Eskişehir’de görüşmeler yaptık. Bunların içinden ‘Biletix’ firması ile hafta sonu itibariyle sözleşme imzaladık. Bildiğiniz üzere Biletix firması Türkiye’nin yüzde 80 biletleme organizasyonlarını yapan firmadır. Eskişehir’de çalışmak istemeleri bizim onları tercih etmekteki en büyük sebep olmuştur. Kulübümüzün büyüklüğünün diğer firmalar tarafından da bilinmesi bizi mutlu etmiştir. Bu anlaşmada belirli şartlar ortaya çıkmıştır. Cumartesi sabah 10.00’dan itibaren komine bilet satışları başlayacak. Gişelerden satışa sunulacağı gibi açık tribün kombineleri Biletix tarafından internetten de satışa sunulacak. Kapalı t0ribün kombineleri ilk hafta sadece geçen sene kombine bileti olanlara öncelik verilecektir. İkinci haftadan itibaren tüm taraftarlara satışı açık olacak. Maç başı bilet fiyatlarını belirleyeceğimizi daha önceden ilan etmişti. O fiyatlar şöyle;
Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş maçlarında açık tribün 50 TL, Trabzonspor ve Bursaspor maçlarında açık tribün 25 TL, diğer maçlarda ise açık tribün 15 TL’dir. Kapalı tribün bilet fiyatları harici olarak duyurulacaktır. Kombine kart fiyatları açık tribün için 220 TL’dir. Biletix firması kombine alacak tüm taraftarlara vade de tanıyacaktır. Sadece yüzde 5 vade ile kart tipine göre 6 ila 12 ay arası taksitlendirme yapılacaktır. Bununla birlikte Biletix’in önerisi doğrultusunda numaralandırma ve bloklama sistemine geçilmiştir. Tüm stadyumun numaralandırması değişecektir. Yeni koltuk sayımının yapılmasının ardından stadyum kapasitesinin 14 bin 950 olduğu öğrenilmiştir. 
VİP Tribünü A-B-C : 828 kişi
Misafir Tribünü : 811 kişi
Nefer ve Kızılcıklı : 1.176 Kişi
1965 Tribünü A-B-C Blok : 647 Kişi
Açık Tribün A-K Blokları arası: 11.006
Engelli Tribünü : 113 Kişi
Bizim bu sene taraftarımızdan beklediğimiz en büyük destek kombine kart alımıdır. Kombine kart alımında Eskişehirspor’un elde edeceği gelir çok yüksek değildir. Asıl hedefimiz taraftarımızın gücünü arkamıza almaktır. ‘Taraftarı gelir kapısı olarak görmeyeceğiz’ sözünün arkasındayız. Kombine alanlar kesinlikle avantajlıdır. Biletix cumartesi günü yapacağı satışı sözleşme dahilinde yapacaktır. Kart dağıtımı bir hafta içinde gerçekleşecek. Ayrıca turnikeler de genel bakıma alınıyor." dedi.
   Daha sonra söz alan Bekir Sıtkı Saraç: "Alfred N’Diaye ile bu akşam Austria Wien maçının ardından yüzde 99 sözleşme imzalanacak. Sivasspor, Bursaspor, Beşiktaş ve Kasımpaşa bu futbolcuya talip oldu. Onların talip olmasıyla ücret arttı. Ama yüzde 99 Eskişehirspor’un formasını giyecek." dedi.

SOSYAL MEDYA